Przestępstwa narkotykowe

W Polsce przestępstwa narkotykowe bywają bardzo surowo karane. Może grozić za nie nawet do 10 lat pozbawienia wolności – w zależności od specyfiki danego czynu zabronionego oraz ilości posiadanych środków odurzających. 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tej sprawie

Zadzwoń

Przestępstwa narkotykowe – podstawowe informacje

Do przestępstw narkotykowych zaliczamy m.in.: wytwarzanie, przetwarzanie i posiadanie narkotyków lub dopalaczy, wprowadzanie ich do obrotu, udzielanie ich innym osobom, przywóz i wywóz narkotyków oraz posiadanie wyposażenia potrzebnego do wyrobienia substancji zakazanych.

Działań związanych z narkotykami, za które można popaść w konflikt z prawem, jest więc całkiem sporo. Gdy dojdzie do zatrzymania przez policję z powodu opisanych przestępstw, bardzo istotna jest jak najszybsza interwencja takiego specjalisty, jak adwokat od spraw narkotykowych. Dzięki wsparciu doświadczonego eksperta można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, a także w znaczący sposób złagodzić karę za przestępstwa narkotykowe.

czytaj więcej

Adwokat od spraw narkotykowych – wsparcie na każdym etapie postępowania

W przypadku przestępstw narkotykowych im szybciej dojdzie do kontaktu z adwokatem, tym większa szansa na efektywną obronę, wpływającą na niższą karę – np. uniknięcie ograniczenia wolność. Warto pamiętać o tym, że każda osoba ma prawo do obrony. Można więc żądać kontaktu z adwokatem od spraw narkotykowych już na etapie zatrzymania przez policję – w imieniu podejrzanego mogą to zrobić także osoby bliskie. Najlepiej, gdy do kontaktu z prawnikiem dojdzie jeszcze przed przesłuchaniem. Już wtedy można przygotować solidną linię obrony. Ponadto obecność adwokata przy przesłuchaniu działa w znacznym stopniu na korzyść osoby zatrzymanej.

W naszej kancelarii zajmujemy się wieloma aspektami przestępstw narkotykowych. Udzielamy pomocy prawnej na każdym etapie postępowania. Bronimy klientów przed sądami wszystkich instancji. Doświadczony adwokat od spraw narkotykowych może również wpłynąć na to, że organ ścigania zastosuje o wiele łagodniejsze środki zapobiegawcze wobec osoby zatrzymanej lub nie zastosuje ich wcale. Wierzymy, że każdemu przysługuje prawo do rzetelnego procesu oraz sprawiedliwego traktowania, także w takich przypadkach, jak przestępstwa narkotykowe.

Pozostały zakres usług adwokackich w tej kategorii:

Wypadek/kolizja

Jazda po alkoholu - Adwokat

Przestępstwa o charakterze seksualnym - Adwokat

Przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

 

Pozostałe kategorie

Prawo cywilne

Prawo rodzinne

Prawo pracy

Prawo administracyjne