Alimenty Jarosław - Adwokat

Profesjonalna pomoc prawna w sprawach alimentacyjnych. Porady prawne, sporządzanie pism procesowych, pozew o alimenty, odpowiedz na pozew o alimenty i inne.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tej sprawie

Zadzwoń

 

Alimenty – Adwokat w Jarosławiu 

Sprawy o alimenty prowadzi się aby uregulować świadczenie na rzecz osoby, która nie może samodzielnie się utrzymać. Z reguły alimenty zasądza się od rodzica na rzecz małoletniego dziecka. Zdarzają się sytuacje, w których to rodzic może domagać się ustalenia alimentów od dorosłych już dzieci.
W prawie rodzinnym przewidziane są instytucje gwarantujące możliwość uzyskania alimentów także pomiędzy małżonkami. Złożenie wniosku
o zabezpieczenie alimentów pozwala uzyskać świadczenie już na czas toczącej się sprawy, co jest gwarancją otrzymania środków niezbędnych do utrzymania jeszcze zanim definitywnie zakończy się postępowanie w sprawie.

Pomoc prawna w Jarosławiu w sprawie alimentów

Jeżeli brak jest porozumienia co do wysokości należnych uprawnionemu alimentów, lub jeżeli orzeczona kwota nie odpowiada usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego i jest za mała, można założyć sprawę o alimenty lub o podwyżkę alimentów. Odpowiednie zebranie i opracowanie materiału dowodowego do sprawy pozwala uzyskać korzystne orzeczenie, z jak najwyższą kwotą alimentów.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Anety Ostrowskiej w Jarosławiu świadczy profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w sprawach o świadczenia alimentacyjne – zasądzenie alimentów, podwyżkę alimentów, uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Kancelaria oferuje usługi w zakresie: sporządzenie pozwu o alimenty, sporządzenie pozwu o podwyżkę alimentów, pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, sporządzenie odpowiedzi na pozew, a także wniosek o udzielenie zabezpieczenia alimentów, wszelkie pisma w sprawie w tym pisma zawierające stanowiska procesowe oraz wnioski dowodowe. Doświadczony adwokat do sprawy o alimenty stanowi nieocenioną pomoc w trakcie procesu  z uwagi na wymogi formalne postępowania, oraz znajomość metodyki prowadzenia tego typu spraw.

 

Pozostały zakres usług adwokackich w tej kategorii:

Rozwody Jarosław - Adwokat

Ustalenie opieki nad dzieckiem

Ustalenie kontaktów z dzieckiem

Separacja Jarosław- Adwokat

 

Pozostałe kategorie

Sprawy karne

Prawo cywilne

Prawo pracy

Prawo administracyjne